Z wizytą u sąsiadów

Dodano: 28 wrzesień 2012 godz. 11:27
W dniu 18 sierpnia 2012 r. miał miejsce piknik integracyjny dla mieszkańców Osiedla Międzyodrze - Wyspa Pucka, na którym Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o. uczestniczył zarówno jako sąsiad jak i jeden ze sponsorów.

Było to już trzecie tego typu spotkanie zorganizowane przez Radę Osiedla i miało na celu zintegrowanie mieszkańców Osiedla Międzyodrza z mieszkańcami Ogrodów Działkowych Wyspa Pucka
Zaproszenie przyjęli włodarze miasta, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Szczecin współpracujących z Radą Osiedla, Radni Miasta Szczecin oraz przedstawiciele straży pożarnej. Łącznie na pikniku, który miała miejsce na boisku Ogrodów Działkowych Wyspa Pucka bawiło się około tysiąca osób.
Lista uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - powiedziała Elżbieta Flis, inicjatorka spotkania i Przewodnicząca Rady Osiedla. Skąd pomysł? Zaczerpnęłam go z rodzinnych stron, od Koła Gospodyń Wiejskich w Ińsku, - przyznaje Flis. Skoro one potrafiły się zintegrować i razem coś stworzyć, to pomyślałam że w dlaczego nie zrobić tego w Szczecinie.
Osiedle Międzyodrze - Wysp Pucka mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji którą jest powstający Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Teren ten, zgodnie z rejestrami meldunkowymi zamieszkuje około 1 tysiąc mieszkańców, ale w praktyce już same ogrody działkowe zamieszkuje 3 tysiące mieszkańców - wylicza Flis. Jest to dosyć trudny i surowy teren, nie ma tu ani infrastruktury wypoczynkowo-rozrywkowej, ani żadnego klubu osiedlowego, biblioteki , czy placu zabaw. Jedyny zasób tego terenu, to boisko na terenie ogródków działkowych, które stało się miejscem spotkania.
Oprócz znakomitej frekwencji dopisała też pogoda, więc piknik trwał do późnych godzin wieczornych. Odbyło się między innymi sporo konkursów sportowych o puchar Przewodniczącej Rady Osiedla . Całość zakończyła się konkurencją pt. Czyścioszek, która polegała na wyzbieraniu wszystkich śmieci z boiska i wręczeniu zwycięskiej drużynie Medalu Przewodniczącej Rady Osiedla Międzyodrze Wyspa Pucka.

Zdjęcia

Więcej informacji

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów

Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

ul. Logistyczna 22
70-608 Szczecin

Sekretariat
Tel. 91 50 66 200
Fax 91 50 66 299

E-mail: sekretariat@zuo.szczecin.pl
Pokaż na mapie
Google Maps
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Spółka z o.o. została powołana przez Miasto Szczecin dla przygotowania
i realizacji budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów.
W trakcie budowy ZTUO odpady komunalne nie sa przyjmowane
Infrastruktura i Środowisko - Narodowa Strategia Spójności Zakład Unieszkoliwiania Odpadów Sp. z o.o. Unia Europejska - Fundusz Spójności
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego
Infrastruktura i Środowisko, Projekt "Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego
Obszaru Metropolitarnego".